V podnikání se dějí různé věci. Jednou z krás budování firmy je právě rozmanitost. Budujete vztahy, řešíte problémy se službou či produktem, navrhujete vhodný marketing. Pro větší efektivitu se hledají způsoby a zkratky, aby nedocházelo ke zbytečnému pozdržení chodu či nevyžádaným chybám. S takovými vychytávkami můžete začít už při vzniku vašeho podnikání. K založení můžete použít tzv. ready made společnost. Pojďme si o ní říct pár slov. 

Ready made firma pro rychlý vstup na trh 

Potřebujete do pár dnů založit firmu? Chcete bez papírování a zdržování zapsat firmu mimo Českou republiku? Nebo jen chcete vlastnit firmu, která splňuje podmínky k vyšší bankovní půjčce? Všechny tyto problémy vyřeší ready made společnost. Jako ready made se chápe firma, která je předzaložená, ale nevykazuje žádnou pracovní činnost ani nevyžaduje plnění závazků. Najdete ji v obchodním rejstříku, kde je uveden její název, sídlo, jednatel, identifikační číslo a splacený základní kapitál. Můžete ji zakoupit na specializovaných místech, které se prodeji ready made společností věnují. Za cenu přibližně od 10 tisíc výš si můžete vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje. Jednotlivé firmy mají různou historii a obsahují potřebná lejstra.  

Ready made firmy mohou mít jakoukoliv obchodní formu, u nás nejdete nejčastěji firmy s ručením omezeným. Formy se neváží jen na ty české, pokud budete chtít, můžete založit klidně evropskou společnost. Obvykle trvá založení nové firmy a zapsání do rejstříku okolo 20 dní, ready made firmu máte přepsanou a plně připravenou do 24 hodin.  

Ponechte si adresu sídla společnosti 

Jak bylo výše řečeno, ready made společnost, stejně jako jakákoliv jiná, má své sídlo. Při koupi firmy se sídlo nemění, pokud tedy nechcete měnit sídlo na vlastní adresu, můžete ponechat sídlo tam, kde je. Může se jednat o virtuální sídlo či kancelář, kde fyzicky nepřebýváte. V katalogu ready made firem najdete i velmi lukrativní adresy. Za všechno hodnotné se musí taky odpovídajícím způsobem platit. Pokud každopádně potřebujete nebo chcete sídlo na vlastní adrese, není problém ho změnit.

Čas a nervy máte jen jedny, ušetřete si je

Další nespornou výhodou je samotný fakt, že se nemusíte o nic starat. Jednoduše firmu koupíte, přepíše se majitel i se 100% podílem firmy, a potom už jen pár hodin počkáte, až rejstříkový soud rozhodne a zapíše vás do svého rejstříku. Za firmu však můžete jednat, ještě než budete zapsáni do rejstříku, stáváte se tedy majitelem téměř okamžitě. Všechno papírování, složité vyřizování formalit na úřadech a čekaní na vyřízení nebude vaší starostí, místo ní se tak můžete soustředit na rozvoj nově vzniklé firmy. O formální záležitosti se totiž stará dodavatel.  

Historie společnosti vám může zaručit půjčku 

Při koupi ready made společnosti se musíte zamyslet také nad jeho historií. Chcete začínat s firmou, která má prázdnou kolonku historie? Utváříte ji tak od začátku. Někteří dodavatelé naopak nabízejí úmyslně firmy s historií. Výhoda takových firem je především v možnosti bankovní půjčky, na kterou taková firma dosahuje. Dále jde především o image firmy. Společnost se starším datem vzniku a delší historií působí na partnery důvěryhodněji než firma založená před měsícem. Poskytovatelé tak hledají k odkoupení založené firmy s platnou historií. 

Vše má své pro, ale i proti 

Nyní se podíváme na odvrácenou stránku ready made firem. Zmíněné výhody mohou být velmi užitečné, ne každému se však vyplatí založit firmu prostřednictvím odkoupení ready made firmy. Patrnou nevýhodou je cena. Poskytnutí firmy si žádá řadu časově náročných kroků, za které je potřeba i s marží poskytovateli zaplatit. Oproti založení firmy na vlastní pěst se tedy ready made společnost prodraží. Po zaplacení a získání firmy by vás jistě nepotěšilo, kdybyste se dozvěděli, že s koupenou firmou není vše v pořádku. Například nemá koupená firma dobré ohlasy, nebo na ni objevíte dluhy a nefinanční břemena. Jako všude můžete narazit na celou řadu podvodníků a nesolidních poskytovatelů. Před zakoupením je třeba si poskytovatele a danou firmu důkladně prověřit, podívat se, jestli je zapsaná v obchodním rejstříku, jestli nemá dluhy a jak ji vnímá společnost. Do nákupu se pusťte jen pokud jste si její věrohodností naprosto jisti. 

Ať se rozhodnete jakkoliv, s touto alternativou je dobré počítat. V dnešní době jsou ready made společnosti v kurzu a mnoho podnikatelů jich využívá. Pokud si dáte pozor a důkladně si projdete všechna pro a proti, můžete využít její výhody a ušetřit si mnoho starostí. Se založením firmy ale vše teprve začíná. Zkuste se s námi dál zamyslet, jak být dobrý šéf. Protože na dobrém leadrovi firma staví.  

Autor

Aneta

administrator

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobné články